

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Resistance | 68 kΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 350 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Military Standard | MIL-R-55342F |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 2410
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02624
Ext.Price$0.02624
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02624 | $0.02624 |
| 10 | $0.01312 | $0.13120 |
| 50 | $0.01009 | $0.50450 |
| 100 | $0.00776 | $0.77600 |
| 500 | $0.00694 | $3.47000 |
| 1000 | $0.00621 | $6.21000 |
| 3000 | $0.00539 | $16.17000 |
| 5000 | $0.00509 | $25.45000 |
| 10000 | $0.00480 | $48.00000 |
| 30000 | $0.00463 | $138.90000 |
| 50000 | $0.00446 | $223.00000 |
| 100000 | $0.00416 | $416.00000 |
